Inspiracje

“Nauka o klimacie”

„Nauka o klimacie” – świetna popularno-naukowa publikacja nt. przyczyn zmiany klimatu i jej obecnych skutkach i możliwych scenariuszach przyszłości

Autorzy:
Marcin Popkiewicz
dr Aleksandra Kardaś
prof. dr hab. Szymon Malinowski

Wydawnictwo Sonia Draga Post factum

Data premiery: 07.11.2018 r.

Fragment recenzji prof. dr hab. Zbigniewa Kundzewicza, jedynego Polaka biorącego udział w pracach Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu (IPCC), nagrodzonego w 2007 roku zespołową Pokojową Nagrodą Nobla:
„Książka, którą recenzuję, ma szansę zająć szczególne miejsce na polskim rynku wydawniczym. Tak nowoczesnej i kompetentnej pracy wprowadzającej w obszar nauki o klimacie jeszcze w Polsce nie było. (…) Wywód prowadzony jest przez Autorów bardzo przystępnie, klarownie i przekonywająco. Gratuluję efektu. Napisanie takiej interesującej pozycji, która tworzy spójną całość, jest wielką sztuką. (…) Autorzy dołożyli starań, by udokumentować materiał, stwarzając możliwość sięgnięcia do źródeł i weryfikacji informacji zawartej w książce. (…) Czytelnik może odczuć entuzjazm Autorów, ich zainteresowanie i zaangażowanie w zgłębianiu tajników trudnej i obszernej dziedziny. W efekcie, Autorzy zyskali niezwykle szeroką, rzadko spotykaną, perspektywę. (…) Nie znam równie błyskotliwie napisanej książki dotyczącej nauki o klimacie w innych językach, a więc możliwy, a nawet prawdopodobny, byłby sukces międzynarodowy tłumaczenia (np. na angielski, niemiecki, francuski, japoński, chiński, hiszpański i włoski). To jest właśnie książka, do której sam będę często wracał, gdy zechcę znaleźć porządnie zebrany, bogaty materiał (…). Książka może i powinna stać się lekturą dla pracowników wielu dziedzin nauki, dla praktyków i decydentów, dla ludzi mediów, studentów i uczniów i dla szerokiej publiczności. Słowem – dla wszystkich, których interesują problemy współczesnego świata”.

Prof. dr hab. Jacek Piskozub pisze w swojej recenzji m.in.:
“Recenzowana książka zapełnia bardzo istotną lukę na polskim rynku wydawniczym, wręcz bolesną dla każdego, kto uczy o klimacie, czy też zajmuje się popularyzacją współczesnej wiedzy naukowej na ten dość ważny temat. (…) Skierowana jest do czytelnika o pewnym przygotowaniu, jednak nie wykraczającym poza program liceum. Może zatem służyć zarówno jako popularna praca dla zainteresowanego amatora jak i podręcznik na pierwszych latach wielu kierunków studiów.”

Komentarze (0)

  • biuro@katalizator-zmian.pl
  • +48 609 571 933
  • © Copyright 2018 - Katalizator Zmian