Inspiracje

LECTURUS – nowa darmowa platforma do nauczania zdalnego

Obecnie dostępny bezpłatnie dla Uniwersytetu Warszawskiego, ale możliwe jest uruchomienie platformy dla innych uczelni i szkół. Dla innych osób prawnych jest to narzędzie komercyjne.

Funkcje:
przekaz audiowizualny, czat, udostępnianie dokumentów i multimediów, współdzielenie ekranu i pisanie na wspólnej tablicy, a także możliwość robienia notatek oraz różnego rodzaju testy.

Liczba odbiorców: 1000
Po otrzymaniu e-maila z zaproszeniem odbiorca może dołączyć do spotkania jednym kliknięciem. Szczegóły automatycznie zapisują się w jego kalendarzu z domyślnym przypomnieniem o zajęciach na kwadrans przed ich rozpoczęciem. Prostota obsługi sprawia, że nie potrzebne są szkolenia z obsługi.

Technologia:
Cisco Webex

Kontakt:
http://lecturus.webex.com
Infolinia: 606 160 250
e-mail: wsparcie@lecturus.pl

 

Instrukcja ogólna:
Aby zorganizować zajęcia online, prowadzący powinien się najpierw zarejestrować.

Instrukcja dla prowadzących z UW:
w celu rejestracji należy przesłać swoje imię i nazwisko oraz afiliację na adres uw@lecturus.pl. W odpowiedzi zwrotnej wykładowca otrzyma link aktywujący konto oraz konfigurator hasła do platformy. Potem wystarczy już tylko zalogować się na stronie http://lecturus.webex.com/, gdzie można od razu rozpocząć wykład (opcja Start a Meeting) lub go zaplanować (opcja Schedule). Po utworzeniu zajęć na ekranie wykładowcy wyświetla się link, który można rozesłać e-mailem do zapraszanych uczestników.

 

 

Komentarze (0)

  • biuro@katalizator-zmian.pl
  • +48 609 571 933
  • © Copyright 2018 - Katalizator Zmian