Inspiracje

W zdrowym ciele – zdrowy duch

W czasach zarazy wiele osób dużo czasu spędza w domu i ma mało ruchu. Brzuszki zaczynają rosnąć, a kręgosłupy – boleć. Czas zatem na ćwiczenie w domu zgodnie z jedną z podstawowych zasad Zrównoważonego ŻyciaTM “lepiej zapobiegać niż leczyć”. Regularny, odpowiednio dobrany ruch, najlepiej na świeżym powietrzu lub w dobrze wywietrzonym pomieszczeniu:

  • dotlenia organizm,
  • podnosi odporność,
  • pomaga utrzymać lub poprawić właściwą kondycję i postawę ciała, a w szczególności stan mięśni, w tym serca, stawów i kręgosłupa,
  • zmniejsza ryzyko zachorowania na wiele chorób, takich jak np. nadciśnienie, miażdżyca, udar, zawał serca.

Skupienie się na ćwiczeniach pomaga oderwać myśli od codziennych trosk i planów. Ponadto w czasie ruchu, zwłaszcza ćwiczeń wytrzymałościowych, wydzielane są endorfiny czyli endogenne morfiny zwane hormonami szczęścia. Poprawiają one nastrój, zwiększają zadowolenie z siebie pogłębiając stan odprężenia i relaksu. W większej dawce mogą prowadzić do poczucia szczęścia i uniesienia a nawet euforii.

Można ruszać się przy filmach na YouTube czy innych kanałach. Trudno tam jednak znaleźć zestawy dostosowane do naszego stanu zdrowia i potrzeb. Z pomocą rusza Centrum Zdrowych Pleców “RehAktiv” oferujące online indywidualną, prozdrowotną gimnastykę kręgosłupa oraz stretching połączone z konsultacją fizjoterapeutyczną oraz wskazówkami z zakresu właściwego dbania o kręgosłup. Fizjoterapeutyczny trening wspomaga kręgosłup i jego mobilność, poprawia postawę oraz kształtuje prawidłowe nawyki. Podczas niego fizjoterapeuta czuwa nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń.

Umówienie indywidualnych ćwiczeń online z fizjoterapeutą na konkretną godzinę ma także tę zaletę, że ułatwi zmobilizowanie się do działania oraz przeciwdziałać będzie pokusie przesunięcia ćwiczeń na później. Dużo radości i dodatkową mobilizację da ćwiczenie online w 2-3 osobowej grupie przyjaciół – każdy w swoim domu oddalonym nawet o tysiące kilometrów. W ten sposób nie tylko zadbamy o zdrowie, ale także będziemy mogli spędzić czas z przyjaciółmi nawet jeśli dzieli nas znaczna odległość.

Osoba prowadząca zajęcia w Centrum Zdrowych Pleców “RehAktiv”:
Dorota Wasemüller – fizjoterapeutka z 20 letnim doświadczeniem zdobytym w Polsce i w Niemczech, skoncentrowana na profilaktyce oraz leczeniu schorzeń narządu ruchu. Instruktorka Szkoły Pleców, Stretchingu i Nordic Walking. Terapeutka manualna kręgosłupa metodą Dorna. Prowadzi zajęcia w języku polskim, niemieckim i rosyjskim.

Kontakt:
Centrum Zdrowych Pleców “RehAktiv”
http://www.centrumplecow.pl/
https://www.facebook.com/CentrumZdrowychPlecowRehAktiv/
rehaktiv@centrumplecow.pl
+48 889 050 440
 ul. Kubickiego 17 lok. 1
Warszawa – Wilanów

Komentarze (0)

  • biuro@katalizator-zmian.pl
  • +48 609 571 933
  • © Copyright 2018 - Katalizator Zmian